Швидка допомога.
Причина: потрапляння в око кислоти або щелчі.
Наслідок: некроз тканини від прижигающего дії кислоти або лугу і подальше її відторгнення і рубцювання.
Ознаки: опіки сірчаної кислоти дають темний струп, азотної-сухий, жолтоватий, соляної-білий, распливчатий.Ожогі лугами зазвичай не дають струпов; при них некроз тканини рапостраняеца все глибше і глибше. Особено небезпечні опіки негашоной вапном і міцним нашатирним спиртом.
Згодом після відторгнення відмерлих частин начинаеца повільне гранулювання і рубцювання ранових поверхностей.Еслі була спалена рогівка, то утворюється більмо; якщо поразки подверкалісь коньюктіви століття та склери, то вони зростаються один з одним. У тяжолом випадку відбувається повне зрощення очної щілини і задньої поверхні повік з очним яблуком. При опіках вапном, нашатирним спиртом, їдким натром і іншими лугами (навіть якщо опіки були не значні) опік може викликати через час помутнінням рогівки в слідстві повільного проникнення некрозу в глиб тканини і розлади харчування рогівки.
Швидка допомога: У свіжих випадках рясне промивання очей водою акурат після опіку, при опіках лугами-водою, злегка підкисленою оцтом. При опіках вапном необхідно тщятельно удолять з коньюктівного мішка все залишилися шматочки вапна. Надалі боротьба зі зрощенням вік і руйнуванням рогівки. Між оком і віками рекомендують вкладати прокладки з марлі, просоченої антисептиком-маззю езерін.
Чи не следуетдопускать висихання обожжоного очі, для чого треба рясно змастити його вазіліном і ксероформну маззю, застосовувати захисні пов'язки.