Контактні лінзи - один з "швидких" способів позбутися від окулярів. Через контактні лінзи видно більше і краще, ніж через окуляри аналогічних діоптрій. При виборі контактних лінз потрібно враховувати їх оптичну силу, діаметр, показник газопроникності і необхідну періодичність заміни.
Кожен "очкарик" мріє позбутися від окулярів. В тому сенсі, що хотів би ідеально бачити і перестати носити окуляри. Способів здійснити мрію кілька.
Можна скористатися однією з методик поліпшення зору. У разі успіху зір відновлюється і його корекції вже не потрібно. Хоча далеко не у всіх дістає завзяття і часу на заняття.
Більш швидкий спосіб - лягти на операційний стіл. Наприклад, вибрати лазерну корекцію зору. У цьому випадку на передній частині ока за допомогою лазера формується "природна" оптична лінза потрібних діоптрій. Зрозуміло, така лінза не вимагає догляду. Але що робити, якщо через деякий час зір почне змінюватися в кращу або гіршу сторону?
Інший швидкий спосіб перестати бути "очкариком" - вибрати контактні лінзи. Тобто контактну корекцію зору. У порівнянні з "очкової" корекцією зору у даного способу маса переваг. Хоча недоліки теж є.
ДОКАЗИ ЗА Контактні лінзи
Практично всі, хто вперше одягає контактні лінзи, зазначають, що через них видно краще, ніж через окуляри тих же діоптрій. Справа в тому, що корекція зору окулярами ідеальна тільки тоді, коли погляд спрямований через оптичні центри лінз. Якщо направити погляд трохи в сторону, якість "картинки" помітно погіршується. Саме з цієї причини багато "очкарики" набувають шкідливу звичку зберігати нерухомість очей, щоб гострота зору постійно залишалася на прийнятному рівні. В результаті окорухові м'язи не отримують необхідного навантаження і з часом хиреют.
Через тісного прилягання контактної лінзи до ока погляд завжди спрямований точно через її центр, де оптична сила максимальна. Тому "картинка" через лінзу більш якісна, ніж через окуляри аналогічних і навіть великих "діоптрій".
Очевидно, що контактний спосіб корекції зору не перешкоджає рухливості окорухових м'язів. І вони отримують необхідне навантаження.
Не менш важливий і психологічний момент - контактні лінзи малопомітні і тому у оточуючих створюється ілюзія, що перед ними не "очкарик". Більш того, багато "очкарики", надівши лінзи, вперше за багато років отримують можливість як слід розглянути своє відображення в дзеркалі без очок. Адже навіть гарний штучний оптичний "прилад" на носі - окуляри - значно змінює зовнішність.
Контактні лінзи позбавлені ряду незручностей, властивих очками. Наприклад, лінзи не запотівають на морозі. У контактних лінзах можна займатися активним відпочинком, грати в спортивні ігри. Не боячись, що м'яч потрапить в обличчя і зашкодить дорогі окуляри, очі і перенісся.
ДОКАЗИ ПРОТИ КОНТАКТНИХ ЛІНЗ
Найголовніший аргумент проти контактної корекції зору - штучний оптичний "прилад" тепер знаходиться не на переніссі, а безпосередньо в оці. Саме усвідомлення цього факту не дозволяє деяким дуже вразливим людям звикнути до контактних лінз.
За контактними лінзами доведеться ретельно доглядати. Перш за все, потрібно остерігатися потрапляння в очі інфекції. Тому при знятті і надяганні лінз пальці повинні бути максимально чистими.
У контактних лінзах не рекомендується знаходитися в задимлених або запилених приміщеннях. Навіть тютюновий дим здатний погіршити оптичні характеристики лінзи. Дрібний пил швидше викликає роздратування і може пошкодити лінзу. В цьому випадку пошкоджену лінзу потрібно негайно зняти і ретельно промити очі.
ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР КОНТАКТНИХ ЛІНЗ
При виборі контактних лінз потрібно звернути увагу на показник їх газопроникності. Чим він вищий, тим більше повітря надійде рогівці - прозорою опуклою частини ока, на поверхні якої тримається лінза. Добре, якщо виріб пропускає більше п'ятдесяти відсотків повітря. У разі нестачі кисню може статися набряк рогівки. Особливо якщо носити контактні лінзи постійно і не знімати на ніч.
Показник газопроницаемости пов'язаний з міцністю лінзи. Можна вибрати лінзи з високим показником газопроницаемости. Але водночас дуже неміцні. Не виключено, що такі лінзи будуть часто виходити з ладу - рватися при знятті і надяганні.
Крім оптичної сили, деяким пацієнтам потрібно правильно підібрати діаметр лінзи. Основна маса контактних лінз випускається діаметром 8.6. Даний розмір підходить практично всім. Якщо виявиться, що вам потрібно трохи більший або менший діаметр - однією турботою більше. В даному випадку вибір звужується - доведеться вибирати з виробників, що випускають лінзи необхідного діаметра.
У продажу можна знайти так звані "денні" контактні лінзи. Їх надягають вранці і знімають ввечері. Після чого викидають. "М'якість" і висока газопроникність робить їх дуже комфортними в носінні. Додаткова перевага - "денним" лінз не потрібен спеціальний контейнер і розчин для зберігання.
Контактні лінзи планової заміни носять до двох тижнів. Показник їх газопроникності гірше, ніж у "денних" лінз. Зате вони дешевше. Щоб дати більше відпочинку очам і подвоїти термін носіння, лінзи планової заміни на ніч знімають.
Безбарвні контактні лінзи завжди трохи підфарбовують, щоб їх було легше знайти в розчині для зберігання. Тому у всіх безбарвних лінз трохи блакитний відтінок. Деякі пацієнти просять спеціально забарвити лінзу в обраний колір. Але вже для того, щоб змінити колір очей. Зрозуміло, якщо регулярно носити пофарбовані лінзи, може розвинутися те чи інше порушення сприйняття кольорів.
Контактні лінзи НЕ ПОТРІБНІ ОЧКИ
Де поставити кому? При правильному підборі і дотриманні правил носіння контактні лінзи - гідна альтернатива окулярам. Зрозуміло, з'являються додаткові клопоти. І не тільки. На відміну від разових витрат навіть на дорогі окуляри, контактні лінзи вимагають регулярних вкладень. Це покупка лінз, періодична заміна контейнерів, придбання спеціального розчину для зберігання.
Незаперечні переваги контактних лінз - більш спокійний і комфортний погляд на світ. Тим більше, якщо в окулярах ви комплексуете або відчуваєте ряд незручностей. У деяких випадках перейти на контактні лінзи - дієвий спосіб зупинити погіршення зору.