ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7

Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Червень » 5 » Опік слизової оболонки, опік стравоходу.
23:08
Опік слизової оболонки, опік стравоходу.


Опік слизової оболонки.
Опік слизової є наслідком впливу на нього фізичних (висока, низька температура) або хімічних факторів. Цей опік може виникнути як у виробничих умовах, в побутових умовах і при проведенні медичних процедур.
Термічний опік слизової це результат вживання занадто холодної, гарячої їжі, необережному використанні эллектрокоагулятора або електрофорезі. Ступінь термічного опіку залежить від температури реагенту і тривалості його впливу. За площею ураження опіки поділяють на обмежені і розлиті. Ступінь ураження тканин порожнини рота може варіювати від гіперемії, пустул до глибокого некрозу тканин.
Першими симптомами опіку є різкий біль, що проходить, але через деякий час вона знову повертається, при будь-якій дії (їжі, пиття, розмові) і навіть у спокої. Слизова ротової порожнини стає червоною і набряклою, на тлі гіперемії слизової виявляються бульбашки з серозною рідиною, а при їх розтині виявляються ерозії. При важких опіках на місці дії відбувається некроз тканин, і вони набувають сірий або коричневий колір.
Перша допомога і лікування термічного опіку слизової. Припинити дію речовини викликав опік. При сильних болях на місця, які зазнали впливу нанести знеболюючі препарати такі як: лідокаїн, новокаїн, пиромекаин, обробляються опікові поверхні антисептиками в низьких концентраціях і температури, що дорівнює температурі тіла, для кращого загоєння застосовуються пінні аерозолі. З моменту епітелізації, для відновлення функцій слизової використовуються аплікації кератопластиков.
Хімічні опіки є більш важкими порівняно з термічними, й виникають під впливом на слизову, хімічних речовин у високих концентраціях, прийнятих випадково або з суїцидальної метою. Основними видами хімічних речовин, які викликають опіки, є кислоти і луги.
Кислотний опік слизової характеризується хворобливістю області опіку і його площею, при цьому ураження слизової носять поверхневий характер і представлені гіперемією і утворенням пустул. Першою допомогою при такому опіку є промити порожнину рота слабким розчином лугу, наприклад, соди. Далі потрібно викликати карету швидкої допомоги або звернутися до лікаря.
Лужний опік. Його відмітними ознаками є дуже сильний біль, невелика площа поразки, але дуже велика глибина опіку, аж до утворення некрозу тканин ротової порожнини. Перша допомога: промити місце ураження слабким розчином кислоти, на цю роль підійде оцет, лимонний сік розлучені з водою, і навіть вино. І в терміновому порядку звернутися до лікаря.
Опіки стравоходу.
Під опіком стравоходу увазі освіта в його стінках опікової поверхні, в результаті впливу на нього фізичних (висока температура), хімічних і променевих агентів. Опік стравоходу ніколи не буває відокремленим, він поєднується з опіком ротової порожнини, глотки, гортані, а в деяких випадках бронхів і шлунка.
Фізичними факторами, які можуть викликати опік стравоходу, є: високотемпературні рідини, пари або гази. До хімічними факторів, які здатні викликати опік відносяться кислоти і луги. Променевої опік виникає як наслідок радіаційного опромінення.
Є такі три ступеня ураження слизової оболонки стравоходу при його опіках:
1 ступінь ураження. Характеризується поверховими морфологічними змінами слизової оболонки стравоходу, і протікає у вигляді набряку та гіперемії тканин. Ознаками цієї стадії є біль, який відчувають пацієнти при ковтанні, відчуття дискомфорту та печіння в місці ураження. Ця ступінь опіку не несе загрозу життя або здоров'я, завдяки тому, що слизова оболонка має властивості регенеруватися і відновлюється через кілька днів після отримання опіку. Слизова регенерується і повністю відновлює свої функції через кілька днів. Ця стадія опіку не передбачає порушення функцій стравоходу.
2 стадія. На цій стадії уражається не тільки слизова стравоходу, але й під слизова основа. При ендоскопічному обстеженні слизова оболонка набрякла, гіперемована, на її поверхні спостерігається формування бульбашок і зон некрозу тканин. Основні скарги, які пред'являє хворий: дуже сильний біль, інтоксикація (нудота, блювота, запаморочення, підвищення температури тіла), утруднення при прийомі їжі. Загоєння подібного опіку більш тривалий, та може призвести до звуження просвіту стравоходу, за рахунок рубцевої тканини.
3 ступінь опіку стравоходу. Характеризується залученням в процес м'язової оболонки стравоходу, глибоким некрозом тканин і утворенням виразок. Хворі при цій стадії опіку відчувають дуже сильний загрудинную біль, виражені симптоми інтоксикації, процес ковтання їжі не можливий. При такій ступені опіку часто включаються в процес інші органи і дуже часто виникають ускладнення у вигляді: перфорацій, нориць, сепсису, езофагіту, медіастиніту, рубцевих стриктур стравоходу.
Діагностика грунтується на скаргах хворого, зібраному анамнезі та об'єктивних даних, отриманих при огляді порожнини рота і гипофарингоскопи.
Особливостями хімічних опіків є те, що:
- опік кислотою характеризується великою площею поверхневого поразки, завдяки тому, що під впливом кислоти коагулюються білок і утворюється щільний струп, не дозволяє кислоті проникнути в більш глибокі шари стравохідної стінки;
- при опіку лугом все на оборот струп утворюється пухкий, луг легко проникає через нього в більш глибокі шари стравохідної стінки. Він характеризується невеликою площею, але великою глибиною. При цьому опіку частіше виникають ускладнення.
У клініці перебігу опіку виділяють чотири періоди.
1. Гострий період триває 5-10 днів. Він характеризується сильним болем в загрудинної області, блювотою, підвищеним слиновиділенням, дисфагією внаслідок спастичного скорочення м'язів в області опіку, осиплість голосу як результат супутнього опіку гортані, кашель і аспіраційна пневмонія при опіку надгортанника.
2. Уявного благополуччя. У цій стадії хворий починає відчувати поліпшення, зменшується біль, по стравоходу починає проходити рідка і м'яка їжа. Але на тлі поліпшення функціонування стравоходу часто виникають ускладнення, запалюються бронхи і легені, посилюється інтоксикація, порушується робота всіх органів і систем організму.
3. Формування рубцевих стриктур, звужується просвіт стравоходу, посилюється дисфагія.
4. Облітерація стравоходу, освіта дивертикула, перфорація, утворення свищів і раку.
Лікування опіку стравоходу, залежить від виду речовини, яке його викликало.
1. При термічних опіках досить випити невелику кількість холодної води, опікову поверхню обробляють 5% розчином марганцівки, при сильних болях використовують знеболюючі. Харчування невеликими порціями теплою, м'якою їжею.
2. Лікування хімічних опіків. В першу чергу необхідно ретельно промити ротову порожнину, стравохід і шлунок для видалення з них речовини викликав опік. В залежності від етіологічного фактора при опіках кислотою, промивають слабким розчином лугу на приклад: соди, при опіках лугом промивають слабким розчином кислоти, наприклад оцтової.
Після того, як надана перша допомога на до госпітальному етапі хворих з хімічними опіками обов'язково госпіталізують у стаціонар. Тут хворим дають випити при прохідності стравоходу яєчний білок або молоко. Якщо порушені глибокі шари стравоходу і надгортанник, з'являється загроза асфіксії, обов'язково виконується операція по постановці трахеостоми. На наступних етапах госпітального лікування проводиться протишокова, дезінтоксикаційна терапія, коригується робота серцево-судинної системи та органів дихання, профілактичні заходи, спрямовані на попередження і лікування гострої ниркової недостатності, профілактика рубцевих стриктур.
Підтримання стану хворого забезпечується за допомогою проведення знеболюючої терапії як ненаркотичними (анальгін, баралгін), так і наркотичними (промедол, омнопон) анальгетиками; антигістамінними (димедрол, супрастин) препаратами, спазмолітичні (но-шпа, папаверину гідрохлорид) препаратами, иммунокорректорами (тіамін, теактивин), засобами, що впливають на ЦНС (реланіум). З метою профілактики бактеріальної інфекції використовуються антибактеріальні препарати широкого спектра дії, для попередження грибкових захворювань антифунгальные препарати (ністатин, ливорин). Регулюється кислотно-основний стан, з допомогою в/в повені організму, форсованого діурезу. Для того що б попередити утворення рубцевих стриктур стравоходу використовується м'яке бужированние. При неефективності бужированния, склеюванні і зрощення стінок стравоходу, тимчасово ставиться гастростома, з подальшим проведенням операції з трансплантації або штучного стравоходу, або власного виготовленого з відділів тонкого або товстого кишечника.

ЩЕ ПО ТЕМІ
Переглядів: 262 | Додав: LOGAN1980 | Теги: китайська медицина, Судова медицина, радянська медиц, народна медицина, традиційна медицина, безкоштовна медицина, офіційна медицина, сучасна медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Червень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів


Copyright MyCorp © 2025