ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7

Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Травень » 3 » гемолітична анемія
06:04
гемолітична анемія

 

Під цією назвою мається на увазі захворювання крові декількох груп. Головна причина захворювання полягає в скороченні циклу життєдіяльності червоних кров'яних клітин, т.зв. еритроцитів.
Спадкової причиною розвитку анемії є порушення структур еритроцитарних мембран. Знижується активність присутності важливих ферментів для життєдіяльності еритроцитів. Структура гемоглобіну порушується.
Найпоширенішим спадковим захворюванням гемолітична анемія є - серповидно - клітинна анемія, що порушує синтез гемоглобіну. Еритроцити набувають серповидную форму. Нормальний еритроцит - це двоопуклий диск зі світиться оболонкою, яка охороняє його від злипання. Цей процес руйнування еритроцита називається гемолізом.
Сам еритроцит складається з 33% білка гемоглобіну. Щодня, до 300млрд. молекул еритроцитів гине, і якщо порушена молекула гемоглобіну або не вистачає однієї з 514амінокіслот, гемоглобін не утворюється. Кількість еритроцитів швидко зменшується і процес захворювання прискорюється.
Придбана анемія виникає під впливом екологічних чинників, накопичення в організмі токсичних речовин, а також паразитів, що руйнують еритроцити.
Аутоімунні гемолітичні форми анемії виникають по групі резус - фактор, несумісний з крові матері і крові дитини. Іншою причиною виникнення анемії може стати занесення інфекції шляхом переливання крові від донора. Імунна система відкидає свої і чужі еритроцити.
Симптоми гемолітична анемія.
Характерною ознакою анемії всіх груп є жовтяниця. При руйнуванні еритроцитів в крові збільшується кількість білірубіну і це один з яскравих симптомом. Іншим показником є ​​збільшення в розмірах селезінки і печінки. Збільшується кількість білірубіну в крові, сеча стає темною за кольором, температура підвищується, з'являється озноб.
Всі групи анемії, викликані хімічним отруєнням, зовні схожі. Першою ознакою хімічного отруєння - це головний біль, нудота, розбитість, озноб. Симптоми наростають, з'являється біль в підребер'ї, лихоманка з'являється на 2-3день. Через ниркової недостатності з'являється жовтяниця.
Гемолітична анемія у новонародженого проявляється в таких симптомах, як різкий крик. Різкі болі у дитини виникають через скупчення незрілих еритроцитів і набряку в черевній порожнині.
Діагностика гемолітичної анемії
Головним в діагностиці анемії є аналіз крові. Помітно знижується кількість еритроцитів і гемоглобіну, зменшується в діаметрі еритроцити і збільшується кількість незрілих. Йдуть порушення в спинному мозку. І важливо при діагностиці анемії звернути увагу на збільшення селезінки.
лікування
Гемолітична анемія лікується хірургічним шляхом, шляхом видалення селезінки. Хірургічне втручання рекомендується проводити в період відносного спокою хвороби. При серповидно - клітинної анемії використовується переливання крові або вводять кровозамінники.
При аутоімунної анемії застосовують засоби, які гальмують вироблення антитіл. Це препарати - гідрокортизон, преднізолон, кортизон. А після операції використовують гормональні засоби. У новонароджених попереджають гемолітична анемія ретельною перевіркою і відстеження наявності антитіл у матері. Вагітні жінки, у яких негативний резус - фактор регулярно повинні здавати кров на аналіз.

ЩЕ ПО ТЕМІ
Переглядів: 260 | Додав: LOGAN1980 | Теги: сучасна медицина, офіційна медицина, безкоштовна медицина, традиційна медицина, народна медицина, радянська медиц, Судова медицина, китайська медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів


Copyright MyCorp © 2025