Скарлатина - інфекційне захворювання.
Найчастіше скарлатину хворіють діти шкільного і до шкільного віку. Інфекція поширена в теплих і помірних кліматичних зонах. Найчастіше захворювання дітей відбувається в зимову пору року. Причиною захворювання є патоген - піогенний стрептокок, відомий як ангіна, тонзиліт, стрептодермія, рожа.
Вірус, перш за все, вражає слизову носа, носоглотки, рідше шкіру. Запалення швидко поширюється по кровоносних і лімфатичних судинах. Вірус швидко, протягом 4-5 діб, заповнює всю систему, виділяючи величезну кількість токсинів. Загальну інтоксикацію організму викликає екзотоксин. Стрептокок вражає слизову носа і горла висипанням у вигляді білих плям на мові і в горлі. Температура підвищується, настає удушення.
Джерелом заражень може бути як інфікована людина, так і носій. Відомо, що 20% населення потенційні носії інфекції. Інфекція передається повітряно - крапельним шляхом при чханні поруч стоїть хворого. Передача інфекції від
... Читати далі »
Під цією назвою мається на увазі захворювання крові декількох груп. Головна причина захворювання полягає в скороченні циклу життєдіяльності червоних кров'яних клітин, т.зв. еритроцитів.
Спадкової причиною розвитку анемії є порушення структур еритроцитарних мембран. Знижується активність присутності важливих ферментів для життєдіяльності еритроцитів. Структура гемоглобіну порушується.
Найпоширенішим спадковим захворюванням гемолітична анемія є - серповидно - клітинна анемія, що порушує синтез гемоглобіну. Еритроцити набувають серповидную форму. Нормальний еритроцит - це двоопуклий диск зі світиться оболонкою, яка охороняє його від злипання. Цей процес руйнування еритроцита називається гемолізом.
Сам еритроцит складається з 33% білка гемоглобіну. Щодня, до 300млрд. молекул еритроцитів гине, і якщо порушена молекула гемоглобіну або не вистачає однієї з 514амінокіслот, гемоглобін не утворюється. Кількість еритроцитів швидко зменшується і процес захво
... Читати далі »