Деяким батькам знайома така ситуація: їх малолітня чадо постійно розчісує і розколупувати свої ранки і болячки. Причому ми зараз говоримо не про ті випадки, коли свербіж і печіння обумовлені характерним захворюванням на кшталт вітрянки, а про тих, коли, випадково отримана на прогулянці ссадінкі, своєчасно промита і оброблена, і приречена на загоєння протягом двох-трьох днів, замість цього з кожним днем тільки збільшується і стає глибше. Як тільки на ранці утворюється характерна тверда скоринка, маленький упертюх тягнеться до неї руками. А в літній період, взагалі, біда: укуси комах і мікро-пошкодження, отримані під час активного відпочинку, створюють зовсім вже неприємну картину. Замість звичного рожевого карапуза перед нами з'являється якийсь дитинча леопарда в зеленочних плямах. На всі вмовляння залишити свої ранки в спокої у відповідь можна почути тільки обіцянки ніколи їх більше не чіпати, але вони все одно не зникають. Так, чому ж дитина не може втриматися від расковиріванія своїх ранок і що робити батькам?
Головне. Лаяти дитини і, тим більше карати абсолютно марно. Ну не винен він у тому, що не може втриматися! Це властиво дітям з незміцнілої нервової системою і розвиненою уявою. Як правило, це відбувається тоді, коли розум дитини чимось зайнятий, а руки не можуть знайти собі застосування. Хтось, задумавшись, накручує власне волосся на палець, хтось крутить у руках якийсь предмет, а хтось несвідомо тягнеться до загоюються ранки. Причому часто це трапляється в момент відходу до сну. Що можна порекомендувати?
1. Приділяйте дитині більше уваги. Чим більше часу він залучений в спілкування, тим менше його залишається на замислене самоспоглядання.
2. Слідкуйте за тим, щоб дитина більше рухався протягом дня. Чим більше набігається і настрибав за день, тим швидше ввечері засне, а не лежатиме дивлячись в стелю, занурений в мріяння.
3. Не буде зайвим давати дитині легкі заспокійливі засоби. Такі як тепле молоко на ніч і трав'яні збори в невеликих дозах.
4. Стимулюйте дитину. Обіцяйте йому маленькі нагороди за позбавлення від шкідливої звички. На зразок: «У аквапарк підемо, коли все ранки на ногах заживуть».
5. Обов'язково використовуйте засоби захисту від укусів комах. Зрозуміло, спеціальні дитячі, що не викликають алергію.
А що робити з уже наявними болячками? Тут уже всі засоби хороші. Головне - це сухість. Можливо, доведеться на кілька днів пожертвувати водними процедурами. Регулярно обробляйте наявні ранки антисептичними підсушуючими розчинами і мазями. Фукорцин, зеленка, мірамістин і т.д. - Все годиться. Найбільш проблемні ранки варто на ніч заклеювати лейкопластиром. Але тут треба не скупитися при покупці, а придбати дорожчий, але «дихаючий» і добре тримається на шкірі.
Сподіваюся, що при дотриманні даних рекомендацій, ви зможете позбавити дитину від цієї неприємності.