За статистикою, половина чоловіків середнього віку страждає на простатит, і до 70-80% людей старшого віку. Також, хвороба все частіше зачіпає молодих чоловіків.
Тобто. У зоні ризику практично все, і особливо ті, які мають сидячу роботу, багато часу проводять перед телевізором або за комп'ютером. Але про все по порядку.
Передміхурова залоза є тільки в чоловічому організмі. Розташована під сечовим міхуром, і ніби огортає сечостатевої канал.
Функції простати:
- Вироблення рідини, яка входить до складу сперми. Допомагає сперматозоїдам рухатися, живить їх і захищає від шкідливої середовища,
- Впливає на гормональний баланс чоловічого організму,
- Під час статевого акту перекриває сечовий канал.
Зрозуміло, що при захворюваннях передміхурової залози функції передміхурової залози порушуються. Погано, що на ранніх стадіях хвороба може ніяк себе не проявляти. А коли переходить в хронічну форму, то її важче лікувати.
Скажу, чим відрізняється простат і аденома простати. У першому випадку, порушується робота передміхурової залози і відбуваються запальні процеси, але без збільшення розмірів хворого органу. При аденомі, розміри простати збільшуються, що призводить до збільшення сечостатевого каналу.
Симптоми простатиту і аденоми:
- Тонкий натиск сечі,
- Неповне випорожнення,
- Часті позиви до сечовипускання, в тому числі в нічний час,
- біль внизу живота,
- Зниження статевого потягу і ерекції,
- Поганий настрій, апатія, депресія.
Лікування передміхурової залози, як правило, тривалий. Призначають хімічні препарати, що негативно впливає на стан печінки, нирок, травної системи. Також, хворому доводиться проходити через різноманітні процедури стимуляції роботи хворого органу електрострумом, ваннами, магнітним полем. Часто призначають масаж простати через задній прохід (так-так).
У складних випадках можливе часткове або повне перекриття сечостатевого каналу. Тоді доводиться погоджуватися на хірургічне втручання.
Як бачите, проблеми чималі, лікування непроста. Тому важливо не допускати захворювання.
Які ж причини простатиту і аденоми?
Їх чимало, але основні, на мою думку, два фактори:
1.Сніженіе імунітету організму. В організмі людини знаходяться тисячі вірусів, мікробів і бактерій. Але ми про них не знаємо. Чому? Тому що система захисту організму (імунітет) з ними успішно бореться. Неправильне харчування (мало свіжих овочів і фруктів, жирна їжа); шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю); стреси, недосипання; переохолодження - знижують імунітет. Організм не може боротися зі шкідливими бактеріями, які розвивають в передміхуровій залозі.
2.Самое головне. Застійні явища в області малого тазу. Це стосується всіх водіїв, програмістів, офісних працівників, любителів посидіти перед телевізором / комп'ютером. Тобто більшість сучасних людей. У нормі, з простати регулярно виділяється простатичний секрет, який виводить з собою шкідливі бактерії. Якщо ж через сидячий спосіб життя, травми низу живота, звуження кровоносних судин (куріння); виведення простатичного секрету порушується, то відбуваються запальні процеси в залозі. Ось і маєте простат.
Чи шкодить простатит жінкам?
У жінок немає передміхурової залози. Але це не означає, що вони «можуть спати спокійно». Адже шкідливі бактерії з організму людини передаються жінці. Крім того, як було сказано, простатит - це зниження статевого потягу, ерекції і якості сперми чоловіків. Тобто шлях до імпотенції сильної половини людства.
Що робити?
1.большой рухатися. Полюбіть рухливі види спорту. Особливо ті, де потрібно багато бігати: біг, футбол.
2.Повишеніе імунітету. Вживайте більше овочів і фруктів, забудьте про шкідливі звички, висипайтеся, бувайте на свіжому повітрі, менше хвилюйтеся через дрібниці.
3.Массаж простати. Лікарі проводять його ректальним способом (через задній прохід). Зрозуміло, що хворим такий стан справ не подобається.
Але є інші способи масажу простати, і поліпшення її роботи. Це непрямий масаж. Наприклад глибокі присідання.
Ще одна вправа, яке дуже рекомендують, для поліпшення кровообігу в області органів малого тазу і масажу простати.
Це - ходіння на сідницях. Так, звучить смішно, та ще смішніший виглядає. Але дає позитивний ефект не тільки чоловікам, а й слабкою половині людства (у них свої проблеми у статевій сфері).
Отже, підсумуємо, що потрібно, щоб не захворіти на простатит:
- Більше рухатися, менше сидіти,
- Полюбити ходьбу, особливо біг або присідання,
- Регулярно робіть вправу «ходіння на сідницях»,
- Забути про алкоголь і куріння тютюну,
- Регулярне статеве життя з постійним партнером,
- Тримайте імунітет на високому рівні (овочі і фрукти в дієті; - менше жирної, гострої і консервованої їжі; досить спати, довше перебувати на свіжому повітрі);
- Не переохолоджуватися нижню частину тіла;
- Менше хвилюватися,
- Чоловіки старше 40 років повинні регулярно проходити огляди у уролога.
P. S. На перший погляд проблема виглядає несерйозною і незручною. Але як сказано вище, 7 з 10 чоловіків старшого віку хворіють на простатит. І до половини чоловіків середнього віку. Хвороба молодшає. Крім того, на ранніх стадіях простатит рідко діагностують....