ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7

Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Квітень » 5 » Всі ми старіємо по-різному
12:43
Всі ми старіємо по-різному

 

Ви ніколи не замислювалися, чому люди приблизно одного віку можуть виглядати зовсім по-різному? Кому-то в сорок років на вскидку не даси більше двадцяти п'яти, а хтось в ці роки вже практично старий дід, на вигляд розміняв шостий десяток. Виходить, що люди можуть старіти з різною швидкістю?
Саме такий висновок можна зробити з результатів спільних досліджень, проведених американськими, англійськими, ізраїльськими та новозеландськими вченими. В рамках тривалого наукового проекту, відомого як Данідінское дослідження, була проведена оцінка біологічного віку майже тисячі добровольців, хронологічний вік яких був приблизно однаковий - близько 38 років. Як параметри оцінки були взяті артеріальний тиск, стан серцево-судинної системи, рівень холестерину в крові, функція легенів і інших внутрішніх органів, довжина теломерна ділянок хромосом і інші - всього 18 біомаркерів. Проаналізувавши дані параметри у всіх учасників експерименту, а також зіставивши їх з аналогічними даними шести- і дванадцятирічної давнини, дослідники зуміли вивести параметр швидкості старіння організму (відношення біологічних років до календарним), який для кожного випробуваного виявився індивідуальний. У той час, як біологічний вік більшої частини піддослідних більш-менш відповідав їх фактичному віку, були і екземпляри, чий біологічний вік виявився рівним 28 років, тобто вони практично не постаріли за останні 12 років. Були і відхилення в іншу сторону, наприклад, біологічний вік одного з досліджуваних склав аж 61 рік.
Результати замірів знайшли підтвердження і в зовнішніх проявах. Люди, старіючі швидше, в свої нинішні 38 років вже мали певні проблеми зі здоров'ям і загальним фізичним станом, так само як і труднощі в когнітивної сфері. Студенти, яким було запропоновано оцінити вік учасників експерименту по фотографіях, також припустили, що ці люди набагато старше, ніж є насправді.
Ми звикли вважати, що старість зумовлена ​​генетично і то, скільки років ми проживемо, записано в нашій ДНК. Однак за словами Дена Бєльський, одного з керівників дослідження, доцента кафедри геріатрії з Центру по вивченню старіння Університету Дьюка (США), швидкість старіння значною мірою продиктована навколишнім середовищем, тобто сукупністю екологічних та соціальних факторів, впливу яких людина піддається протягом життя. Це вселяє певний оптимізм, оскільки означає, що цю швидкість можна виміряти і при необхідності скоригувати. Швидше за все, в найближчому майбутньому така опція стане доступною практично для всіх жителів розвинених країн.

ЩЕ ПО ТЕМІ
Переглядів: 230 | Додав: LOGAN1980 | Теги: сучасна медицина, офіційна медицина, безкоштовна медицина, традиційна медицина, народна медицина, радянська медиц, Судова медицина, китайська медицина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів


Copyright MyCorp © 2025