Дакриоцистит у новонароджених
Це стан, що займає перехідне положення між патологією і віковою нормою. Для дакриоцистита у новонароджених характерна поява гнійних виділень з очей і сльозотеча.
Однією з причин появи гнійних виділень є непрохідність слізного каналу, при якому розвивається дакріоцистит. Найчастіше уражається одне око, але, можливо, і двостороннє ураження.
причини
Дакриоцистит має кілька причин. Всі вони, так чи інакше, заважають проходженню сльози через слізний канал.
• не розірвалися плівка всередині слізного каналу. У нормі плівка закриває слізний канал у внутрішньоутробному розвитку малюка і розривається при першому крику.
• Вроджені аномалії носа і слізних проток: складки або дивертикули в слізному мішку.
• запальне захворювання носа, викликані вірусними інфекціями, сторонніми предметами або поліпами.
Розуміння причини дакриоцистита у новонароджених в кожному конкретним випадку буде мати вирішальне значення при виборі методу лікування і оцінки його ефективності.
симптоми дакриоцистита
Дакриоцистит за своїми проявами дуже схожий на кон'юнктивіт. Відмінністю є відсутність запальних змін в кон'юнктиві одного або обох очей.
Основною ознакою дакриоцистита у новонароджених є Слезостоянія. При цьому дитина не плаче, а сльоза випливає з ока. Око завжди заповнений сльозою.
На тлі непрохідності носослізного каналу і Слезостоянія часто приєднується інфекційний процес. В результаті виділення набуває гнійний характер. Важливою особливістю дакриоцистита є збільшення виділень з очей після сну.
Часто попередником дакриоцистита стає нежить або закладеність носа. При тривало поточному захворюванні очнащілину може зменшитися в розмірі за рахунок запалених і оточених століття.
Важливо розуміти, що ознаки дакриоцистита можуть з'явитися не тільки відразу після народження, зазвичай на 10 день, але і протягом перших 2-3 місяців життя. Пов'язано це з тим, що в цьому віці різко збільшується вироблення сльози слізної залозою.
Частково закритий носослізний канал не справляється з великим об'ємом рідини. Виникає застій сльози, і у 2-3 місячного малюка з'являються ознаки дакриоцистита.
лікування дакриоцистита
Лікування при дакриоцистите включає консервативні і хірургічні методи. Починають зазвичай з консервативної терапії. При відсутності ефекту підключають хірургічні методи - зондування слізного каналу.
консервативне лікування
У комплекс заходів входить масаж слізних каналів і слізного мішка. Метою якого є усунення непрохідності слізного каналу.
Одночасно з масажем призначаються очні краплі з групи антибіотиків або бактерицидних препаратів. Ліки необхідні усунення патогенної флори, зростання якої може привести до серйозних ускладнень. Вибір препарату залежить від вираженості процесу.
хірургічне лікування
При відсутності результату від консервативних методів вдаються до хірургічного лікування. Воно полягає в зондуванні носослезного каналу.
Під час операції використовується декілька типів зондів, які розширюють канал, а також усувають причину непрохідності. Лікування проводиться тільки в стаціонарі.
Слід знати, що в деяких випадках може знадобитися повторна операція. Це залежить від індивідуальних особливості організму дитини і причини непрохідності.
Батькам необхідно розуміти, що лікувати дакріоцистит повинен лікар. Самолікування тільки погіршить процес і витратить ваш час і нерви. Навіть якщо ви прочитали цю статтю і маєте уявлення про це захворювання, зверніться за консультацією до лікаря-офтальмолога.