Після зачаття дитини особливо на ранніх стадіях розвитку малюка матері необхідно берегти своє здоров'я, але на ділі не завжди вдається уберегти себе від різного роду простудних захворювань. Потрібно відзначити, що організм в цей період життя всю свою енергію витрачає на внутрішній розвиток плода, у зв'язку з цим імунітет може різко впасти. Симптоми простудного захворювання можуть почати проявлятися навіть після легкого переохолодження, тому дуже важливо при найменших підозрах на застуду не займатися самолікуванням, а як можна записатися на прийом до лікаря або викликати лікаря додому.
Симптоматика застуди в період вагітності
В більшості випадків симптоми респіраторного захворювання верхніх дихальних шляхів починають проявляти себе наступним чином:
* важкість у всьому тілі;
* незначне підвищення температури тіла;
* з'являється відчуття апатії;
* запаморочення.
Такі нездужання характерні в перший день захворювання. На такі ж добу плюс до всього цього виникає наступні види проблем зі здоров'ям:
* гостре запалення слизової оболонки носа;
* з'являється подразнення та біль у горлі;
* в ротовій порожнині починає скупчуватися велика кількість носовій слизу, і на основі цього виникає кашель;
* знижується апетит;
* з'являється сильний жар.
При легких формах простудних захворюваннях хвороба тривати менше тижня, після чого симптоми повністю зникають. Однак якщо протягом 5-6 днів покращення не почалися, то в такій ситуації обов'язково потрібно звернутися за допомогою до досвідчених медичних працівників.
Ускладнення
В організмі кожної живої людини живуть деякий кількість найдрібніших мікроорганізмів збудників хвороби, які до певного моменту ведуть себе спокійно. Однак при виникненні будь-якого нездужання можуть почати активно розмножуватися. Найбільш висока ймовірність захворювань вважаються перші три місяці виношування дитини, так як саме на цьому етапі відбувається закладка життєво важливих органів і систем малюка.
Є такі види захворювань, які в жодному разі не можуть надати настільки згубного впливу на ембріон, а тільки сприяти тому, що у дитини з'являться антитіла до цієї хвороби. Однак є і такі мікроби, при поширенні яких симптоми починають проявлятися, так само як і при звичайній застуді, що може чинити негативний вплив на плід. Тому будь-які симптоми застуди не можна залишати без уваги, оскільки навіть незначна кількість мікробів в організмі матері можуть викликати наступні види ускладнень:
* внутрішньоутробна гіпоксія плоду;
* призвести до сповільненого розвитку малюка;
* зміни функціональної діяльності окремих частин тіла, органів і систем;
* проникнення вірусу в організм ембріона;
* тривалі довго не проходять симптоми;
* дитина може народитися з явними проблемами зі здоров'ям;
* висока ймовірність поява піхвових виділень з домішками крові;
* інфекції можуть викликати захворювання жіночої статевої системи;
* плацентарні порушення;
Методи лікування простудних захворювань у вагітних
Перед тим як приступати до лікування будь-якого виду простудного захворювання якими-небудь антибіотиками, в першу чергу потрібно прочитати інструкцію по застосуванню. Так у їх складі висока ймовірність вмісту речовини, під впливом якого може бути завдано шкоди маляті. Такі моменти не можна пускати на самоплив, так як будь-які хвороби можуть стати провокаторами розвитку іншого роду вірусної хвороби, що неприпустимо, в період вагітності.
Якщо є будь-яка підозра на наявність вірусної інфекції. У першій же необхідності потрібно створити комфортні умови для вагітної. Протерти пил, помити підлоги, відкрити вікна в кімнаті хворої. У ці дні дуже важливо взагалі відмовитися від вуличних прогулянок, а найкраще нікуди не виходити. Краще всього надіти теплий одяг, і закутати ноги теплою ковдрою. У перші дні захворювання потрібно перебувати в ліжку.
Протягом доби необхідно спожити велику кількість рідини, але при цьому потрібно враховувати те, що в період вагітності із-за надлишку рідини в організмі може викликати набряклість деяких частин тіла.
Якими способами можна лікувати простудні захворювання під час вагітності
У період виношування імунітет жінки може різко впасти, тому є великий ризик підхопити вірусні інфекції дихальних шляхів які здатні передаватися повітряно-крапельним шляхом. У такій ситуації необхідно як можна швидше вибрати доступне, але ефективне лікування, звернувшись за допомогою до лікаря. Приступати до самостійного вибору ліків у цей період не слід. Так як тільки лікар може точно визначити які ліки можна пити.
У цей період вагітним забороняється використовувати наступні способи лікування:
* приймати жарознижуючі таблетки ацетилсаліцилової кислоти, так як вони можуть стати загрозою викидня;
* вагітним вкрай протипоказано відвідування саун і лазень. А так само під час прийняття душу або миття у ванні не використовувати занадто гарячу воду, під час прийняття ванн не можна користуватися занадто теплою водою, таким чином, може статися швидкий струм крові в нижню частину тіла, яке може спровокувати передчасне народження дитини, або викликати кисневе голодування плоду;
* пити різного роду противірусних препаратів здатних вплинути на хвороботворні мікроби.
Тепер перерахуємо ті моменти, при яких необхідно викликати працівників швидкої медичної допомоги:
* якщо симптоми вірусної інфекції тривають понад 2-3 днів;
* протягом тривалого часу доби спостерігається підвищена температура тіла;
* на слизовій глотки з'являється біла плівка;
* виділяється слиз з носа стала густішою з переважанням зеленого кольору;
* симптоми захворювання стали більш вираженими.
Профілактичні заходи для лікування простудних захворювань в період виношування малюка
Щоб уникнути зараження респіраторними інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів необхідно дотримувати наступні профілактичні заходи:
* в холодну пору року одягати теплі речі та взуття;
* в дощову погоду найкраще перебувати вдома;
* пити протипростудні антибіотики і лікарські настої тільки за призначенням лікаря терапевта;
* можна вдихати пари ефірних олій, або використовувати їх при прийнятті водних процедур;
* якомога частіше виходити на вулицю;
* дуже важливо, щоб в кімнаті, де знаходиться вагітна завжди було свіжо і чисто;
* при виникненні перших ознак простудних захворювань, можна почати вживати в їжу сиру цибулю з часником, щоб уникнути подальшого розповсюдження інфекції в організмі;
* не слід занадто довго перебувати в холодних і наскрізних приміщеннях.