Всім відомо , що туберкульозна інфекція дуже поширена і небезпечна. «Бережіться туберкульозу ! Знайте , як захистити себе та близьких від підступного захворювання ! » - Хочеться сказати тому , хто живе , вчиться або працює поряд з бацилярних хворих .
Ви убережетеся від туберкульозу , якщо розумієте , як передається ця інфекція , тобто знаєте збудника , його особливості та шляхи поширення .
Чим туберкульоз викликається
Мікробіолог Роберт Коху був потрібен мікроскоп , щоб в 1882 році побачити прямі або трохи зігнуті палички , не більше 10 мкм і переконатися , що це вони - причина « сухот » - захворювання , щорічно уносящего мільйони людських життів.
Роки досліджень знадобилися , щоб вивчити M.tuberculosis , дізнатися її властивості , які в наш час відомі навіть школярам . Без цих знань людство безсиле перед небезпечною інфекцією .
Народні засоби , безумовно , хороші. Але вони лише зміцнюють організм , незначно підвищуючи відсоток самозцілення , що становить 25-35%. У решти 65-75 % хворих на туберкульоз шансів одужати без грамотного застосування лікарських препаратів , на жаль , немає.
Тільки досягнення науки дозволяють людству протистояти мікробу на рівних. Мудрі стародавні греки мали рацію , коли стверджували : Tantum possumus , quantum scimus ( lat. ) - стільки можемо , скільки знаємо.
Чим сильна M.tuberculosis
1 . У всіх органах , крім волосся і нігтів , може виникнути туберкульоз . Доктора , згадуйте про це при складнощах з діагностикою !
2 . Збудник туберкульозу переносить неймовірно низькі температури , нижче - 250 град.С , йому не страшно і нагрівання . Знищити M.tuberculosis можна досить довгим кип'ятінням , більше п'яти хвилин.
3 . Бацила має ліпідну оболонку , яка робить її стійкою до кислот і спирту. Не використовуйте на ними предмети від туберкульозних « паличок» . Їх використання буде Ab hoc et ab hoc ( lat. ) - без толку.
4 . Мінливість , здатність досить швидко мутувати .
Ця властивість буде вивчатися ще не один рік. Воно робить бацилу дуже сильною. Воно не дозволило людству позбутися від туберкульозу , коли були відкриті перші антибіотики для його лікування.
Саме здатність змінювати свої властивості при зовнішніх впливах дозволили туберкульозу знову вийти з-під контролю на рубежі I - IIтисячелетій .
Слабкі сторони M.tuberculosis
1 . Не можуть протистояти туберкульозні бацили деззасобів , що містить хлор , а також третинним аминам . Проводьте обробку ними !
2 . Сонце - природний могутній противник збудника туберкульозу. Але у сонячних променів не повинно бути перешкоди! У тіні і півтіні "палички" Коха відчувають себе чудово протягом багатьох місяців , а часом, і років.
Бережіться туберкульозу ! Розкрийте вікна! Інакше скла не пропустять необхідну для знищення бацил ультрафіолетову частину спектру. А рух повітря знизить концентрацію мікобактерій , зробить її менш небезпечною для людей , що знаходяться поряд з бацілловиделітелей .
3 . Ліки для лікування туберкульозу. Все-таки люди їх удосконалили і продовжують це успішно робити. Досягнення сучасної науки , очевидно , нанотехнології допоможуть створити протитуберкульозні препарати з іншими механізмами дії .
Серйозна недуга виліковується , незважаючи на різні труднощі , що перешкоджають протитуберкульозної хіміотерапії. Довгі терміни лікування , велика кількість препаратів , які необхідно прийняти за один прийом - pro dosi , побічні явища , переривання лікування з найрізноманітніших причин - все це можна перебороти при бажанні перемогти хворобу .
Шляхи передачі туберкульозу
1 . Єдиний шлях передачі туберкульозної інфекції , по- справжньому заслуговує уваги, - це повітряно- крапельний. Повітря наповнене пиловими частинками , бацили , виділяючись у хворого при кашлі , розмові , просто диханні , осідають на них. Здорова людина їх вдихає ...
Бережіться туберкульозу ! Нехай хворий , не закінчив курсу лікування , обов'язково одягає маску , а родичам з ним краще всього спілкуватися на свіжому повітрі.
2 . Звичайно , мікобактерії потрапляють в організм по -іншому:
a . з їжею ( продуктами молока від хворої тварини ) ,
b . через предмети ,
c . передаються від хворої матері плоду .
На щастя , все це трапляється дуже рідко.
Хто найбільш стійкий до туберкульозу
Відомо , що causa causalis ( lat. ) - головна причина - будь-якого заболевнія - слабкість самого організму. Міцний організм , навіть при масивному надходженні мікобактерій туберкульозу , зможе уникнути розвитку захворювання.
Бережіться туберкульозу ! Лікуйте хронічні захворювання , вмійте боротися зі стресами , уникайте шкідливих звичок , підвищуйте свій імунітет !